Úpravy, menu, adjustace


Úpravy záznamu, střih, menu

V ceně převodu je střih začátku a konce záznamu. Další střihy a úpravy jsou za příplatek (viz ceník). Na požádání je možné záznam rozdělit na několik částí, vystřihat pasáže se šumem a pruhy mezi jednotlivými záběry, případně vystřihnout části, které ve výsledném videu nechcete.

Běžný střih provádím pomocí HDD rekordéru, ve kterém videozáznam digitalizuji. V místě střihu může dojít ke krátkému zastavení obrazu (cca 1 sekunda). Pokud byste požadovali přesné střihy s přechodovými efekty (prolínání obrazu, stmívání, překrývání, …), mohu video zpracovat v počítači pomocí střihového softwaru Pinnacle Studio – toto je však časově podstatně náročnější a tedy i dražší (hodinová sazba).

Jednotlivé části záznamu je možné pojmenovat dle vašich požadavků – bude na ně pak odkazovat úvodní menu. Názvy musí být stručné a bez diakritiky.

Ke kazetám přiložte pokud možno dobře čitelný seznam jednotlivých částí, orientační časy jejich začátků, požadované názvy, případně časy dalších střihů. Občas je těžké poznat, kde končí jedna dovolená a začíná jiná, jstli je to chata ve Lhotě a nebo už v Horní Dolní a jestli jsou to narozeniny Karla nebo Vojty. Bohužel nemohu video celé sledovat a luštit podrobnosti. Pokud nevíte, co a kde na kazetě je a nemáte možnost časy požadovaných částí zjistit, tak je mohu zkusit sám vyhledat, ale musím si pak naúčtovat čas tím strávený.

 


Krabičky, potisk

DVD disky dodávám standardně v papírových obálkách s průhledným okénkem na jedné straně. Na obálku napíši tužkou, co na kterém disku je. Vy si pak můžete disky sami popsat dle vašich představ (používejte pouze speciální lihové popisovače).

Za příplatek nabízím různé druhy krabiček, případně i potisk DVD disků a obalů (viz ceník).